top of page
  • Writer's pictureIlze Mezniece

Skolu dārzu dārzeņi - izaicinājums un prieks!

Updated: Apr 4, 2018

10.martā atklātā lekcija "Dārzeņu izvēle mantojumdārza ierīkošanai un tā uzturēšana" notika Preiļos. LLU Dārzkopības institūta eksperte no Pūres Līga Lepse stāstīja par augsni un tās īpašībām, augsnes iekopšanu un dažādiem Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un to prasībām pret augsni un audzētāju.

Dārzeņu dobe tomēr ir mazs izaicinājums skolēniem un skolotājiem - nepietiks ar tās ierīkošanu vien. Nāksies to arī apkopt, palutināt, pievērst uzmanību, arī brīžos, kad skolas mācības jau beigušās un vēl nav sākušās.

Tomēr Ikšķiles Brīvās skolas pieredze mudina iedrošināties. Kopā ar skolas dārznieci Sandru Ikšķiles bērni izvēlējušies katrs savu mazu Saules dārza gabaliņu, kurā katrs sēj un stāda tos dārzeņus, kuri pašam patīk - vai tie būtu zemenes vai cukurzirņi, burkāni vai redīsi, kāda biete, salāts, puķite. Un katrs par savu mazo dobīti atbildīgs, gan kopjot to, gan ražu novācot un gardu muti apēdot.Arī projekta dalībnieku skolu plānotajos dārzos ierādīts stūrītis skolēnu dobēm. Mēģināsim kopā ar mūsu bērniem atklāt brīnumaino dīgstošo, augošo, briestošo, ziedošo dārzeņu pasauli. Aicinām pievienoties arī Jūs! Veidojiet savas skolas skolēnu dārzeņu dobes kopā ar mums un pastāstiet par savu pieredzi!

Lekcijas materiālus skatiet šeit!


bottom of page