top of page
  • Writer's pictureIlze Mezniece

Rokam sniegu, lai tiktu pie zemes!

Latgale sniegiem klāta. Gaiši apmākusies diena. Un sniegs birst no zariem aiz apkakles. Lai atrastu asfaltētā celiņa malu, nākas kasīt sniegu. Lai atrastu otru malu, atkal nākas rakt sniegu nost. Un ieraudzīt zālīti! Cik mīļi!


Jā! Tieši tā sākās jaunais Preiļu Brīvās skolas dārzs! Pilsētas vidū, pie ēkas, kura vēl tikai taps restaurēta, cauri sniegiem un lediem brien sievas un vīri, kuru acīs spīd pavasara saule un vēlme šo dārzu radīt!

Vai kaut kā tā...


Mūsu projekta plānotājas - Daira, Guna un Ingūna - 27.janvārī tikās ar Preiļu Brīvās skolas dibinātājiem, skolotājiem, vecākiem. Skatījās bērnu radītos dārzu plānus. Uzzināja preiliešu vēlmes un plānotās komposta kaudzes nozīmību. Un staigāja, vēroja, sajuta vietu, kur jau pavasarī tiks stādīti pirmie stādiņi, kociņi.

Lēnām un pamatīgi apstaigāta topošā skolas ēka. Apskatīta dienvidu un ziemeļu puse, modelēta rietumu ēna, domāts par lielo koku iekļaušanu kopējā koncepcijā un "štābiņa" izveidē.


Kur varētu būt smilšu kaste? Kā labāk noķert sauli bērnu dobēm? Ar kuriem augiem labāk norobežoties no ielas radītā trokšņa un gāzēm? Kā radīt drošu un funkcionālu, bet reizē radošu un aktivitātes veicinošu vidi pilsētas centrā?


Šādi ir mūsu jautājumi. Pat izaicinājumi.

Dārzs neizaug vienā dienā, arī vienā gadā - nē. Iesākt vajag pareizi, tad arī kociņi metīs pareizu ēnu un pareizā vietā augs pareizī salāti. Tāpēc mēs ar nepacietību gaidīsim plānotāju ierosinājumus un ieteikumus.


Jau pavisam drīz - 13.martā - tiksimies Preiļos atkal. Uz sarunu par dārzeņiem un sarunu par Preiļu Brīvās skolas dārzu!


Sekojiet līdzi un piedalieties!
23 views
bottom of page