top of page
  • Writer's pictureIlze Mezniece

Preiļu bērni zīmē SAVU dārzu!

Updated: Mar 27, 2018Kamēr vēl sniegi turējās un ziema valdīja pilnā sparā, Preiļu Brīvās skolas bērni sapņoja par ražas laiku savā jaunajā dārzā. Tas nekas, ka pagaidām dārza vietā tikai piesnigusi gadiem pļauta pilsētas "zaļā zona" ar standarta 5cm zālīti turēta. Dārzs vispirms tiek izsapņots, tad plānots un tad tikai stādīts un ražai audzēts.


Kā sapņots tika?

Kopā ar skolotāju bērni pārrunāja jaunās skolas jaunā dārza ideju. Domās izstaigāja, atcerējās, kā dārza vieta izskatījās vasarā, rudenī, kā izskatās ziemā. Un tad ņēma lapu un zīmējamos rīkus, lai uzzīmētu, kādam JĀBŪT jaunajam dārzam. Vecākie skolas bērni zīmēja dārza PLĀNU (jo viņi jau zina, kas tas tāds ir).


Skolotāja Dana stāsta:

"Bērni ar lielu iedvesmu radīja savu dārzu zīmējumus. Stāstīja kādi ir viņu mīļākie dārzeņi un augļi, kam noteikti jābūt dārzā...kas garšo un kas negaršo. Citam svarīga ir paprika, citām zemenes, arī par zaļumiem un āboliem neaizmirsa. Ļoti paši grib veidot dārzu. Stādīt un rūpēties par augiem, ar nepacietību gaida pirmās ražas ievākšanu."

Zīmētie dārzi nokļuva pie dārza plānotājām - ainavu arhitektes Ingūnas un permakultūras dizainerēm Dairas un Gunas. Cik daudz no bērnu sapņotā iezīmēsies dārza plānā, to varēsim salīdzināt jau drīz, kad tepat skolu dārzu lapā varēsim skatīt speciālistu ieteikumus Preiļu skolai.

Mēģiniet ieraudzīt prieku un cerību, rūpes un interesi, kuru saredzējām mēs šajos plānos un zīmējumos!

Vairāk zīmējumus skati pie Bilžu albūmiem!
42 views
bottom of page