top of page
 • Sandra

Ikšķiles Brīvās skolas dārza redzējums

Dārza funkcijas:

 • Dod atpūtu, veldzējumu, visu dabisko, ko sniedz daba un dārzs

 • Vieta sportošanai

 • Mācību un izziņas funkcija daudziem priekšmetiem, plus Saules dārzs, caur kuru bērni (gan tie, kuri paši darbojas, gan tie, kuri tikai vēro citu darbošanos) iegūst izjūtu par dabas procesiem un augu augšanu. Papildus bērni mācās arī savstarpējās attiecības caur ražas un pienākumu dalīšanu…

 • Ražošanas funkcija - virtuves dārzs un jaunais tīrums

 • Sabiedriskais labums - sēklu bibliotēkas veidošana un šķirņu izmēģināšana, seno šķirņu saglabāšana.

2018. gada prioritātes būs:

 1. Darbs ar bērniem Saules dārzā, jo bērnu mācīšana ir iemesls kamdēļ vispār pastāv skola :)

 2. Rūpēšanās par sēklām:

 3. Ikšķiles Brīvajā skolā veidosim Latvijas seno cukurzirņu kolekciju, tādu, kuri Latvijā auguši vismaz 30 gadus. (2017. gada rudenī ir 1 šķirne - Regīnas zemie cukurzirņi)

 4. Rūpēsimies, lai virtuves dārzā ir pašu iegūtās sēklās, cik vien tas iespējams.

Praktiskā ziņā - atlasīsim mūsu dārzam piemērotākās pupiņu, sviesta pupiņu šķirnes un citu augu veidus. (Mums ir ļoti daudz pupiņu veidu, un visās sēklu maiņās un Dānijas braucienos skolai sadāvina vai iemainām tik daudz, ka tas skaits vairs nav aptverams - sasējams un apkopjams….. Secinājums eksperimentālā dārza sadaļā tās sēsim mazos daudzumos, lai atlasītu tieši mūsu dārzam un skolas vajadzībām piemērotākās šķirnes.

 1. 2018. gada 6. janvārī notika sēklu maiņu, līdzīgi kā iepriekšējos gados. Sēklu maiņas laikā atkal ieguvām jaunas šķirnes, kuras ir vērts pārbaudīt mūsu dārzā. Nākošā sēklu maiņa ieplānota 2019. gada 12. janvārī.

 2. Jaunajā Tabaru gabalā veidosim augļu kolu stādījumus, tur būs izvietots eksperimentālais šķirņu piemērotības un cukurzirņu kolekcijas dārzs.

 3. Ikšķiles Brīvās skolas dārzs iesaistīts bioloģiski sertifikācijas procesā.

Lai top!

bottom of page